MŁODY WIRTUOZ

Międzyszkolny Konkursy Pianistyczny „Młody Wirtuoz”


     W naszej szkole odbyły się dwie edycje Międzyszkolnego Konkursu Pianistycznego o nazwie „MŁODY WIRTUOZ”. Pierwsza  z nich miała miejsce dnia 10 czerwca 2011 r., natomiast druga 20 czerwca 2013 r. Głównym założeniem tych przedsięwzięć była konfrontacja osiągnięć uczniów, wymiana doświadczeń pedagogów oraz popularyzacja muzyki fortepianowej wśród dzieci i młodzieży. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej edycji, 42 uczniów prezentowało swoje programy
(tj. dwa dowolne utwory o charakterze motorycznym), w trzech kategoriach wiekowych, obejmujących klasy II – VI scn oraz II – IV ccn.

W związku z tym, iż konkursy miały rangę imprez międzyszkolnych uczestniczyli w nich uczniowie nie tylko naszej szkoły, ale również z zaproszonych szkół z Kępna, Ostrzeszowa, Krotoszyna i Gniezna. Przewodniczącą Jury była – dwukrotnie kierownik  sekcji fortepianu – Iwona Nowosad, a członkami Jury I konkursu były Krystyna Zając, Leili Alidżanow-Lis oraz Alina Skórzybót, natomiast  II edycji Krystyna Zając, Ela Ivasheva i Robert Adamczak.  

Inicjatorką i organizatorką konkursu była Alina Skórzybót, a w przygotowaniach i jego sprawnym przebiegu pomagali nauczyciele sekcji fortepianu Monika Schusser, Irmina Mądry, Robert Adamczak, bibliotekarz  szkolny Renata Wojciechowska oraz  Barbara Boinska – mama jednego z uczniów. Sponsorami przedsięwzięcia byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Ciastkarnia „U Julki”, sklep Media Expert Galeria Ostrovia, Stowarzyszenie „Strefa Kultury”, prowadzone przez Jarosława i Ewę Wardawy oraz prywatny sponsor, który prosił o zachowanie anonimowości. Uczestnicy konkursów mogli również skorzystać z ciepłego obiadu, przygotowanego przez lokal „Limba” oraz słodkiego deseru. Dzięki w/w sponsorom młodzi adepci sztuki pianistycznej, oprócz tradycyjnych dyplomów, otrzymali również nagrody rzeczowe za udział w konkursie, natomiast Laureaci i uczniowie wyróżnieni zostali uhonorowani okazałymi statuetkami z kluczem wiolinowym, albumami płytowymi wraz z książką o Fryderyku Chopinie oraz takimi nagrodami jak: mp4, zestaw słuchawek firmy sony i pendrive.
 

Młody Wirtuoz 2011Młody Wirtuoz 2013