Aktualności

Dzień Patrona, ZSM, Ostrów Wielkopolski, 28.04.2022

DZIEŃ PATRONA – KONKURS I KONCERT

W czwartek 28. kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły, Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego.
W tym roku rozpoczął go Szkolny Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Patrona, który został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli Sekcji Przedmiotów Ogólnomuzycznych: Renatę Lewek-Adamczak i Rafała Miśkiewicza. O godzinie 15.00 w Sali nr 207 zasiadło siedemnastu uczniów, którzy zdecydowali się zmierzyć z tematem. Warto podkreślić, iż z całą pewnością, była to dla nich niezwykła okazja do bliższego poznania ciekawej postaci Krzysztofa Komedy i, przede wszystkim, wniknięcia w jego wspaniałą i zróżnicowaną muzykę. Sam konkurs składał się z pięciu zadań praktycznych, opartych na przykładach muzycznych, oraz dziesięciu pytaniach z wiedzy o postaci i twórczości patrona naszej szkoły.O godzinie 18.00 rozpoczęła się druga część obchodów, którą rozpoczęło uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu.
Zostali nimi :
W kategorii Szkoły Muzycznej I stopnia :
I miejsce – Cezary Bednarczyk
II miejsce – Liliana Biała
III miejsce – Kinga Lis
Wyróżnienia – Tobiasz Biały, Paulina Napierała, Zuzanna Sieradzka

W kategorii Szkoły Muzycznej II stopnia :
I miejsce – Aurelia Baurycza
II miejsce – Leon Jakubek
III miejsce – Klaudia Zaradna
Wyróżnienie – Marta Sufryd.
Nagrody w całości ufundowała Rada Rodziców działająca przy ZSM pod kierownictwem pani Ewy Jakubek.
Warto podkreślić, że podczas części oficjalnej i artystycznej zaszczycili nas obecnością dostojni goście : Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Pani Sylwia Nowicka oraz Pan Jerzy Wojciechowski, Prezes Stowarzyszenia "Jazz w muzeum" w Ostrowie Wielkopolskim.
Kolejnym punktem programu obchodów Dnia Patrona był koncert Big Bandu Powiatu Ostrowskiego, pod kierownictwem Pana Dyrektora Roberta Matuszewskiego. W programie występu znalazły się m.in. 3 kompozycje Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego : „Typisch Jazz”, „Śniadanie u Tiffany’ego” oraz słynna kołysanka z filmu Romana Polańskiego „Rosemary’s Baby”.Niezwykle miłym  akcentem wieczoru było ofiarowanie naszej szkole przez Starostę Pawła Rajskiego obrazu Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego, który to obraz, z całą pewnością, zawiśnie na poczesnym miejscu, kierując myśli uczniów, nauczycieli i rodziców w stronę muzyki przedwcześnie zmarłego mistrza muzyki jazzowej i filmowej.

red. R. Miśkiewicz

Written By: rw
Date Posted: 2022-05-09
Number of Views: 73
Wróć