Aktualności

Meloman Miesiąca, ZSM, Ostrów Wielkopolski, kwiecień, maj 2018, 19.06.2018

KONKURS NA MELOMANA ROKU ROZSTRZYGNIĘTY!!!

W czasie ostatniego koncertu z cyklu „Godzina Melomana”, w dniu 19 czerwca poznaliśmy zwycięzcę rywalizacji o tytuł Melomana Roku. Został nim Leon Jakubek z czwartej klasy sześcioletniego cyklu nauczania. Młody pianista uczy się w klasie Roberta Adamczaka. On również uzyskał tytuł Melomana Miesiąca Kwietnia i Melomana Miesiąca Maja.

Konkurs zainicjowała w roku szkolnym 2016/2017 Agata Falkiewicz, nauczyciel klasy skrzypiec i ówczesna wicedyrektor szkoły. Obecnie zakończyła się druga edycja „Godziny Melomana”. Agata Falkiewicz była koordynatorką obu edycji, a pieczę nad przebiegiem rywalizacji i wynikami sprawowała Renata Lewek-Adamczak, nauczyciel przedmiotów teoretycznych. Celem „Godziny Melomana” było rozbudzanie w uczniach chęci uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, koncertowych, w naszej szkole i poza jej murami. Tytuł Melomana Miesiąca zdobywał zawsze uczeń, który posiadał najwięcej odnotowanych koncertów w swoim Notatniku Słuchacza Koncertowego. Meloman, który uzyska najwięcej zaszczytnych tytułów Melomana Miesiąca w danym roku szkolnym został Melomanem Roku,wyłonionym właśnie podczas czerwcowego koncertu. Zwycięzca zdobył przewidywaną nagrodą – niespodziankę!

W konkursie rywalizują uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia, cztero- i sześcioletniego cyklu nauczania. Okazją dla uroczystego i oficjalnego ogłoszenia zdobywców tytułu Melomana Miesiąca są comiesięczne koncerty z cyklu „Godzina Melomana”.

MELOMANOWI ROKU LEONOWI JAKUBKOWI SERDECZNIE GATULUJEMY!

Spis melomanów z całego roku szkolnego.

Meloman października – Anna i Olga Kiełtyka, Leon Jakubek
Meloman listopada – Anna i Olga Kiełtyka, Leon Jakubek!
Meloman grudnia – Anna i Olga Kiełtyka, Leon Jakubek
Meloman stycznia – Oliwia Sztukowska
Meloman lutego – Anna i Olga Kiełtyka
Meloman marca – Maria Michałowska-Rzeźnik, Leon Jakubek
Meloman kwietnia – Leon Jakubek
Meloman maja – Leon Jakubek

 

Written By: rw
Date Posted: 2018-09-14
Number of Views: 850
Wróć