Aktualności

Koncert z cyklu „Godzina Melomana”, ZSM, Ostrów Wielkopolski, 20.06.2017

Muzyka pełna emocji na koncercie „Co nam w duszy gra”

20 czerwca 2017, o godzinie 18.00, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego odbył się ostatni koncert z cyklu „Godzina Melomana” zatytułowany. „Co nam w duszy gra”. Organizator koncertu, Mateusz Fidyka, który wystąpił także w roli konferansjera, odniósł się do jego tytułu w następujących słowach: „Muzyka już od wielu wieków jest związana nierozerwalnie z życiem ludzi i towarzyszy im w ważnych chwilach, zarówno w radości jak i w smutku. To właśnie przez muzykę często wyrażamy nasze emocje: smutek, żal, szczęście, czy radość. W zależności od sytuacji odzwierciedla ona stan naszej duszy  –  po prostu… co nam w duszy gra…”.


Organizator i prowadzący koncert - Mateusz Fidyka

Podczas koncertu wystąpiło kilkunastu wykonawców. Zaprezentowali oni szeroką paletę instrumentalną, emocjonalną i wiekową. Wśród solistów usłyszeliśmy: trębaczy – Emila AdamskiegoZuzannę Kubicką, pianistów – Krzysztofa Borońskiego, Milenę Kierzkowską i Marię Wojtaszek,  perkusistę – Miłosza Wielebskiego, skrzypaczkę – Hannę Wojtkowiak, klarnecistkę – Magdalenę Konrady oraz akordeonistę –  Kacpra Kaczmarka. Koncert rozpoczął zespół złożony z czterech puzonistów: Mai Wojciechowskiej, Wojciecha Wygralaka, Patryka Stachowicza i Mateusza Zielińskiego. Melodię z bajki „Podniebna podróż Kiki” autorstwa Joe Hisaishi wykonał zespół smyczkowy w składzie: Julia Borońska, Olga Szcześniak, Martyna Kowalczyk, Alicja Młynarczyk, Anna Borońska, Paulina Jaros, Anna Wołowicz, Patrycja Wołowicz, Malwina Wieczorek, Wiktoria Ratajczyk i Julia Maik. Wykonawcom akompaniowały Magdalena Błoch i Wiesława Lipińska.

Organizatorami wszystkich koncertów cyklu, zgodnie z założeniem ich inicjatorki -– wicedyrektor Agaty Falkiewicz, są młodzi nauczyciele ZSM, a wśród nich duża grupa absolwentów Szkoły Muzycznej II st., którzy po ukończeniu studiów w Akademiach Muzycznych, powrócili do swojej rodzimej szkoły podejmując trud wychowania kolejnych pokoleń muzyków. Należą do nich: Magdalena Błoch, Łukasz KryjomWojciech Michno, Oliwia Mądry i Henryk Jamroziak. Ponadto koncerty organizowali: Bartosz Bindel  i Justyna Wąsowska.

Zróżnicowany wiek artystów na scenie i różnorodność repertuaru były wielkimi atutami koncertów z cyklu „Godzina Melomana”. Przygotowywane przez młodych nauczycieli koncerty przyciągały na salę koncertową naszej szkoły liczne grono słuchaczy, którzy zawsze byli pod wrażeniem młodych wykonawców. Niniejsze koncerty były wspaniałą okazją dla uczniów i pozostałej publiczności do obcowania z pięknem muzyki klasycznej i tej mniej poważnej....Organizatorzy i tytuły poszcególnych koncertów z cyklu "Godzina Melomana"

Miesiąc Organizator Tytuł
Październik Magdalena Błoch Muzyczne granie - jesieni witanie
Listopad Łukasz Kryjom Koncert muzyki polskiej
Grudzień Justyna Wąsowska Koncert świąteczny
Styczeń Bartosz Bindel Z muzyką przez wieki
Luty Oliwia Mądry Koncert muzyki rosyjskiej
Marzec Wojciech Michno Koncert wiosenny
Kwiecień Henryk Jamroziak Koncert muzyki tanecznej
Czerwiec Mateusz Fidyka Co nam w duszy gra


W maju ze względu na Koncert Galowy w Ostrowskim Centrum Kultury koncertu z cyklu "Godzina Melomana nie zorganizowano.

Written By: rw
Date Posted: 2017-06-22
Number of Views: 2563
Wróć