Aktualności

XIII Makroregionalny Konkurs Solfeżowy dla uczniów SM II st., Bydgoszcz, 30.03.2017

Maciej Bąk - I miejsce

 

 

W połowie miesiąca podzieliliśmy się radosną informacją o zajęciu przez Macieja Bąka (kl. VI SM II st.) III miejsca w IX Ogólnopolskim Konkursie Solfeżowym odbywającym się w Bielsko – Białej.

Koniec miesiąca przyniósł kolejny sukces, bowiem uczeń zajął I miejsce w  XIII Makroregionalnym Konkursie Solfeżowym dla uczniów SM II st. Konkurs ten organizowany jest przez Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy i odbywa się co dwa lata. Zgodnie z regulaminem przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza dla uczniów klas I – III oraz druga uczniów klas IV – VI. W tym roku do udziału w kategorii I zgłosiło się 12 osób, do drugiej – 9. W kategorii Macieja rywalizowali uczniowie ze szkół muzycznych z Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Szczecina i Torunia.

Konkurs dla kategorii drugiej obejmował  dwa etapy: pisemny i ustny. Do etapu drugiego zakwalifikowano 5 osób, z czego dwie otrzymały wyróżnienia, a pozostałe uplasowały się od I do III miejsca.

Uczestników oceniało Jury w składzie:
prof. Michał Zieliński  (AM im. F. Nowowiejskiego – Bydgoszcz)  – Przewodniczący
mgr Gizela Łazicka  (PSM I i II st. im. St. Moniuszki – Grudziądz)
mgr Sławomir Opaliński (PZSM im. A. Rubinsteina  – Bydgoszcz)

Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, a nad całością czuwała p. Aleksandra Sionkowska – kierownik sekcji przedmiotów ogólnomuzycznych.

Udział w rywalizacji w przestrzeni słuchowej, w której Maciej dysponuje wyjątkowymi uzdolnieniami, był dla niego okazją do wspaniałego sfinalizowania nauki w Szkole Muzycznej II stopnia i podsumowaniem naszych wspólnych poszukiwań i pracy w zakresie przedmiotu Kształcenie słuchu, o czym powiadamia pisząca te słowa i zarazem nauczyciel Macieja,  Aleksandra Tomaszewska – Bączyk.       

    

Written By: AT-B
Date Posted: 2017-04-03
Number of Views: 1987
Wróć