Aktualności

Wycieczka do Narodowego Forum Muzyki, Wrocław, 25.03.2017

Nasi uczniowie zwiedzali Forum Muzyki i wrocławską starówkę oraz wzięli udział w koncercie filharmonicznym

Zapraszamy do Galerii

Z inicjatywy Sekcji Przedmiotów Ogólnomuzycznych 25.03.2017 r. odbyła się wycieczka do jednej z najciekawszych, nowych instytucji kulturalnych w naszym kraju, jakim jest Narodowe Forum Muzyki. W sobotnie południe do Wrocławia wyruszyła grupa 24 uczniów naszej szkoły i 13 osób dorosłych (nauczyciele i rodzice).

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Forum. Jest to imponujący budynek mieszczący się na Placu Wolności we Wrocławiu. Przewodniczka oprowadziła nas nie tylko po salach koncertowych, ale także pokazała miejsca zazwyczaj niedostępne, takie jak: maszynownię czy pomieszczenie z wibroizolatorami tłumiącymi drgania z zewnątrz. Opowiadała przy tym zajmująco o historii Forum Muzyki i podała wiele ciekawych informacji, jak np. tę, iż według niektórych źródeł największa sala NFM ma najlepszą akustykę na świecie. Mieliśmy zresztą okazję to sprawdzić, ponieważ o godzinie 18.00 uczestniczyliśmy w Koncercie filharmonicznym. Przedtem grupa przeszła spacerem na urokliwy wrocławski Rynek i odbyła „obowiązkową” wizytę w McDonaldzie.

Podczas koncertu usłyszeliśmy: Adagio na smyczki Samuela Barbera, Fantazję na japońską odmianę fletu o nazwie „shakuchachi” Josepha Swensena i III Symfonię Es-dur „Eroica” Ludwiga van Beethovena. Dyrygentem był w/w. J.Swensen (nawiasem mówiąc nowy Dyrektor Artystyczny NFM), a grała Wrocławska Orkiestra Kameralna LEOPOLDINUM. Warto podkreślić, że grała REWELACYJNIE, z niezwykłą wręcz precyzją i lekkością, znakomicie współpracując z charyzmatycznym dyrygentem. Koncert zakończyła owacja na stojąco, a my pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrowa z nadzieją na kolejne tego rodzaju wyjazdy do najciekawszych sal koncertowych naszego kraju.  
                                                                                      Rafał MiśkiewiczWritten By: rw
Date Posted: 2017-03-28
Number of Views: 959
Wróć