Aktualności

Jasełka klasy skrzypiec, ZSM, Ostrów Wielkopolski, 19.12.2014

Jasełka Bożonarodzeniowe w Zespole Szkół Muzycznych

Zapraszamy do Galerii

 

W piątek 19 grudnia 2014 r. w sali koncertowej ZSM uczniowie klasy skrzypiec Małgorzaty Handke wystawili jasełka. Na scenie oprócz Świętej Rodziny, Gwiazdy Betlejemskiej, Aniołków, pojawiły się też zwierzęta. Do Betlejem oprócz trzódki: baranek, owieczka, wołek, osiołek, kózka, zmierzali także: jeż, niedźwiadek, motylek, sówka, pszczółka, wiewiórka.


Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Natomiast młodzi adepci sztuki wiolinistycznej nie tylko zadbali o piękną oprawę muzyczną, ale także wcielili się w rolę aktorów. Szczególną uwagę przykuły bardzo pomysłowe stroje , które w większości zostały specjalnie przygotowane na to przedstawienie.


Na zakończenie jasełek  P. Małgorzata Handke podziękowała uczniom za występ oraz wszystkim przybyłym gościom złożyła świąteczne życzenia.
Ogromne zaangażowanie młodych skrzypków - aktorów, nauczycielki i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Written By: rw
Date Posted: 2015-01-29
Number of Views: 1808
Wróć