Aktualności 2013/2014

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014

Zespół Szkół Muzycznych, Ostrów Wielkopolski, 02.09.2013

Żegnajcie góry, lasy,
morze i piękne jeziora,
wakacje się skończyły,
nadeszła nauki pora.

Mamy już nowe książki,
zeszyty i szkolne przybory,
wypoczęci, na brąz opaleni,
wracamy znowu do szkoły.

Pierwszy dzwonek zadzwonił,
milkną gwary, hałasy,
pani z dziennikiem w ręku,
zaprasza nas do klasy.

W klasie pachnącej farbą,
w swoich ławkach siadamy,
witamy się z kolegami,
wrażenia opowiadamy.

Przez dziesięć kolejnych miesięcy,
uczyć się w szkole będziemy,
gdy lato do nas zawita,
na wakacje znów pojedziemy.
                                                 Teresa Rutkowska-Wojciechowska

    Z dniem 02 września w poniedziałek
rozpoczął się w Polsce nowy rok szkolny. Także dla pracowników, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych zaczął się czas wytężonej pracy i nauki.
   O godzinie 13.00 Dyrektor Robert Matuszewski przywitał szczególnie serdecznie, w gmachu ostrowskiej szkoły muzycznej, najmłodszych uczniów, którzy w tym roku debiutują w tej roli oraz towarzyszących im rodziców.
Dyrektor przedstawił przybyłym zasady funkcjonowania szkoły, opowiedział o specyfice nauki gry na instrumentach oraz wyraźnie podkreślił rolę rodziców i opiekunów w kształceniu muzycznym. Wyraził także nadzieję, że nowy rok szkolny będzie obfitował w liczne sukcesy, a nauka będzie uczniom sprawiała wiele satysfakcji, przyjemności i radości. Następnie poprosił Wicedyrektora szkoły Piotra Słocińskiego o odczytanie listy uczniów klas I SCN i I CCN. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami udali się do klas na indywidualne spotkania z pedagogami.
 

    O godzinie 14.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia. Naszą młodzież szkolną powitali Dyrektor Robert Matuszewski i Wicedyrektor Piotr Słociński. W przyjaznej atmosferze Sali kameralnej przekazali oni „młodym muzykom”  potrzebne informacje dotyczące szkoły i nowego roku szkolnego. Życzyli również uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym i wytrwałości na muzycznej drodze.
    Z dniem 02 września naukę w klasie pierwszej w Szkole Muzycznej I st. rozpoczęło 18 dzieci w cyklu sześcioletnim i 27 uczniów w cyklu czteroletnim, a także 14 młodych muzyków w klasie I Szkoły Muzycznej II st.
    Dzień Uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego jest zawsze w życiu szkoły bardzo miłym dniem. Jest radość ze spotkania po dwumiesięcznej przerwie z kolegami i koleżankami, rozmowy o przeżyciach wakacyjnych. I pewnie tylko wakacji trochę szkoda… .
Wiąże się ten dzień również z zaznajomieniem z wyzwaniami, wymaganiami i planami stawianymi przed uczniami na najbliższe dziesięć  szkolnych miesięcy.
    Na początku roku szkolnego chcielibyśmy złożyć wszystkim uczniom życzenia na nowy rok szkolny: licznych sukcesów w nauce i grze na instrumentach, wytrwałości w dążeniu do celu, pogody ducha, wielu przyjaźni, a także satysfakcji z bycia uczniem szkoły muzycznej. POWODZENIA!!!


                  red. R. Wojciechowska

Written By: AT-B
Date Posted: 2013-09-11
Number of Views: 1504
Wróć
 
Enter Title

Ustaw kursor myszy w tym miejscu, a następnie kliknij na pasek narzędzi, aby edytować zawartość