Aktualności

VII Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów, Świdnica, 31.05.2012

Maria Wojtaszek  - II miejsce i tytuł Złotej rączki
Magdalena Adamczak – III miejsce i tytuł
Złotej rączki

   W dniu 31 maja 2012 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy rozbrzmiewała muzyka fortepianowa wykonywana przez najmłodszych adeptów sztuki pianistycznej – uczniów klas I i II SM I st.
   W Konkursie udział wzięło 88 uczniów z 21 szkół muzycznych z różnych stron Polski, a ich prezentacje oceniało Jury w składzie: p. Elżbieta Nawarecka (przewodnicząca), p. Krystyna Dyżewska oraz p. Lidia Gutowicz-Engel.
   Wśród uczestników konkursu znalazły się dwie uczennice z Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim: Maria Wojtaszek z klasy fortepianu p. Aliny Skórzybót oraz Magdalena Adamczak z klasy fortepianu p. Roberta Adamczaka, które wystąpiły w kategorii klas I. Obie nasze pianistki znalazły duże uznanie w oczach jury i zdobyły następujące laury: Maria Wojtaszek II miejsce i tytuł ZŁOTEJ RĄCZKI, natomiast Magdalena Adamczak III miejsce i również tytuł ZŁOTEJ RĄCZKI.
    Na uwagę zasługuje fakt, że konkurs był bardzo dobrze zorganizowany i przeprowadzony w bardzo miłej atmosferze, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwała p. Katarzyna Bajorek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy. 
   Naszym najmłodszym artystkom i ich pedagogom gratulujemy udanych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów!


                               Maria Wojtaszek podczas przesłuchań konkursowych


                                     Magdalena Adamczak podczas próby


    
Maria Wojtaszek z p. Aliną Skórzybót
           
 
         
Magdalena Adamczak z p. Katarzyną Bajorek przed występem konkursowym

Written By: AT-B
Date Posted: 2012-06-04
Number of Views: 3084
Wróć