Aktualności

Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011

Pożegnanie absolwentów SM I stopnia

Zapraszamy do Galerii

     Dzień rozdania świadectw jest jednym z tych najbardziej lubianych i wyczekiwanych w całym roku szkolnym, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Jest to moment zwieńczający wysiłek całych dziesięciu miesięcy wytężonej pracy, czas radości z odniesionych sukcesów i refleksji nad rzeczami, które można byłoby zrobić lepiej.
Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali swoje świadectwa w klasach od nauczycieli instrumentu głównego. Natomiast absolwentom Szkoły Muzycznej I stopnia w cyklu sześciu- i czteroletnim świadectwa ukończenia szkoły i upominek od Rady Rodziców wręczył Dyrektor Robert Matuszewski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców - panią Bogumiłą Kozan. Uroczystość miała miejsce dn. 22.06.2011 r., o godzinie 14.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. Rozpoczęła się ona od krótkiego przemówienia Dyrektora Szkoły i wręczenia absolwentom upragnionych świadectw. Następnie Wicedyrektor Piotr Słociński zaprosił wszystkich do wysłuchania krótkiego koncertu w wykonaniu absolwentów. Jako pierwszy wystąpił uczeń pana Janusza Lipińskiego, saksofonista Dawid Miłosz, który wykonał  utwór „Szkic I” Stanisława Kiszy. Akompaniował mu pan Łukasz Kryjom. Jako drugi zaprezentował się duet fortepianowy prowadzony przez panią Alinę Skórzybót w składzie Wiktoria Janoś i Filip Matuszczak. Zagrali oni  „Taniec słowiański” na cztery ręce Antoniego Dworzaka. Po nich na scenie pojawiła się flecistka Natalia Jancik, uczennica pani Izabeli Lewek, która wykonała  „Koncert G-dur” J. D. Scroup’a. Jako ostatnia zaprezentowała się skrzypaczka- Iga Magaj, podopieczna pani Ireny Świątek. W jej interpretacji usłyszelismy mazurka charakterystycznego pt.  „Dudziarz” H. Wieniawskiego.
Dla większej grupy absolwentów był to ostatni koncert w ZSM w charakterze uczniów, część z nich natomiast będzie kontynuować naukę w SM II st.  lub w SM I st. na innym instrumencie. Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia nauki w Szkole Muzycznej I stopnia.

W tym miejscu życzymy wszystkim uczniom Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim udanych, pełnych słońca i fantastycznych wrażeń wakacji letnich.

                     red. Renata Daniluk


Absolwenci Szkoły Muzycznej 2010/2011

Sześcioletni cykl nauczania

Adamek Katarzyna
Ampuła Karolina
Bella Eryk
Cieślak Albert
Janoś Wiktoria
Kaczorowska Laura
Kryściak Zuzanna
Łapuc Jakub
Magaj Iga
Marciniak Grzegorz
Matuszczak Filip
Mączyńska Julia
Michalski Filip
Muras Nicola
Zuszek Anna

Czteroletni cykl nauczania

Chudy Anita
Dawid Miłosz
Derwich Miłosz
Idzior Weronika
Jancik Natalia
Krakowki Dominik
Mazur Mariusz
Nowak Jagoda
Stasiak Aleksy
Trzcielińska Milena
Walczak Agata
Wasińska Katarzyna
Woźniak Natalia  

Written By: AT-B
Date Posted: 2011-06-25
Number of Views: 4764
Wróć