40-lecie szkoły

 

Jubileusz 40-lecia Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim stał się okazją do zainicjowania wielu działań o profilu oficjalnym i artystycznym. W dniach 10 i 11 kwietnia 2014 r. miały miejsce główne uroczystości, na które złożyła się: Msza Święta dziękczynna, odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zaś  gmach szkoły był świadkiem Uroczystości Jubileuszowych, które zgromadziły wielu dostojnych gości, pracowników i uczniów  szkoły wraz z ich rodzinami.

Na okoliczność Jubileuszu wydana została okazjonalna płyta CD, w hollu szkoły można było także zapoznać się historią szkoły na podstawie lektury udostępnionych Kronik szkolnych. Zaś w dniu 11 kwietnia wysłuchaliśmy Koncertu znanego wokalisty Janusza Szroma z zespołem „Zbigniew Wrombel Quartet”.

Na dzień 28 maja 2014 r. został zaplanowany koncert pod tytułem  „Szkoła muzyczna mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego”. Koncert, ze względu na swój rozmach oraz prognozowaną liczbę słuchaczy dla których był adresowany, odbył się w gościnnych murach Ostrowskiego Centrum Kultury. Na dużej scenie pojawiła się plejada uzdolnionych muzycznie uczniów szkoły wraz z pedagogami.

Materiały dostępne na stronie internetowej szkoły

1.Główne obchody Jubileuszu 40-lecia, 10-11.04.2014

2.Koncert, OCK, 28.05.2014

3. Dane zawarte na płycie CD (zakładka O SZKOLE – HISTORIA)